دسته‌ها
اخبار

پینچ ولو: مفهوم، تاریخچه، انواع و کاربردها مجله کامپیوتر و رایانه | کسری ساران

پینچ ولو: مفهوم، تاریخچه، انواع و کاربردها مجله کامپیوتر و رایانه | کسری ساران

در این راستا، شرکت های حفاری برای افزایش کارایی در حفاری از پینچ ولو استفاده می کنند. یکی دیگر از کاربردهای پینچ ولو در کنترل جریان، استفاده در مدارهای سنسوری است. این مدارهای سنسوری، اطلاعات را به صورت اندازه گیری شده به دستگاهی که این اطلاعات را پردازش می کند، منتقل می کنند. پینچ ولو در اینجا می تواند به عنوان یک مقاومت کنترل جریان عمل کند و تغییرات ناخوانا در مدارهای سنسوری را کاهش دهد. ثابت شده است که شیرهای پینچ عملکرد بهتری دارند و بر سایر انواع شیرها مانند شیرهای توپی، شیرهای پروانه ای و شیرهای دیافراگمی برتری دارند.

  • همانطور که می دانید شیرآلات صنعتی نقش بسیار مهمی در صنایع امروز دارند و برای نیاز های مختلف به شکل های بسیار متنوعی طراحی و توزیع می شوند که پینچ ولو یکی از انواع شیرآلات صنعتی است که در این مطلب به بررسی این شیر دو طرفه می پردازیم.
  • پینچ ولو ها در سامانه های هیدرولیکی، پنوماتیکی، حرارتی و مواد نیز به کار می‌روند.
  • در شیر یکطرفه ( check valve ) سوئینگ، دیسک یا عنصر بسته شدن در اطراف نقطه ای که به آن متصل است، تغییر می کند.
  • شیر سماوری یا «پلاگ ولو» (Plug Valve)، یکی از انواع valve با سیستم حرکت دورانی است که معمولا به منظور کنترل جریان سیالات گازی و مایع مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نصب و عیب یابی پینچ ولو در خطوط لوله به عنوان یک فرآیند پیچیده ممکن است نیاز به تخصص و تجربه خاص داشته باشد. در ادامه مراحل نصب و رفع اشکال پینچ ولو در خطوط لوله به صورت کامل توضیح داده می شود. پینچ ولو باز برای جریان باز و پینچ ولو بسته برای جریان بسته استفاده می شود. همچنین پینچ ولوها با توجه به جریان مورد استفاده به دو نوع متفاوت، پینچ ولو برای جریان خواصی نظیر آب و حرکت دادن یا پینچ ولو سری برای جریان غلظت بسیار بالایی نظیر مواد شوینده استفاده می شود. ‌در بعضی از کاربردها، ذرات می توانند در آب بندی و مهر و موم های دیسک یا توپی در شیرهایی مانند پروانه ای یا توپی گیر کنند.

واشر لاستیکی پشت فلز دار سایز 1 و 1/4 اینچ

مسیر جریان مستقیم و بدون مشکل مسدود شدن توسط سیالات و حداقل تلاطم و اصطکاک سایز مزیت ها به شمار می روند. همچنین سایش و خوردگی در لاستیک به دلیل هموار بودن مسیر عبور سیال بسیار پایین است، اما همواره توصیه می شود برای هر سیال لاستیک متناسب با آن سیال استفاده شود. شرکت انگلیسی AKO UK Ltd در سال ۱۹۹۸به هدف توزیع بهتر محصولات AKO در بریتانیا و ایرلند راه‌اندازی شد.

تولید کننده گلدان یک متری یونولیتی جهت کشت گل و گیاه ۰۹۱۵۳۰۰۷۰۷۴ لوازم صنعتی و ساختمانی

همچنین شرکت دیبا پارت دارای شعب مختلف در ایران و اروپا و کشور هایی چون امارات میباشد که آماده همکاری با شما عزیزان در صنف مورد نظر است. تولید شیر صنعتی تخصصی “پینچ ولو” به منظور جلوگیری از واردات به مرحله تجاری سازی رسید. بدلیل اینکه مایع حمل  شده در تماس با قطعات فلزی نیست، pinch valve ها را می توان برای کاربردهای مواد غذایی نیز استفاده می شود. دریچه های پلاستیکی مناسب برای مدیریت مایعات با مواد جامد معلق، مایع و غیره هستند. Plug valve های پلاستیکی عمدتا برای کاربردهای غیر فعال استفاده می شود. هنگامی که برای هدف کاهش استفاده می شود، افت فشار از طریق دریچه به دلیل عدم تقارن بین جهت جریان و جهت باز (شکاف) بالاتر است.

پینچ ولو فستو VZQA-C-M22C-15-S5S5-V2V4E-6 مانع مسدود شدن مسیر شیر می شود. M22U , M22C به معنا دیاگرام حرکتی ۲/۲ و حروف C کلوز ، حرف U اپن بودن پینچ ولو را مشخص می کند. با خرید سرویس وی آی پی، آگهی شما در همین صفحه به صورت وی آی پی فعال شده و بالای آگهی ها قرار می گیرد. صعود آگهی شما به بالای لیست، باعث نمایش بیشتر و بهتر آگهی شما شده و منجر به افزایش کلیک و بازدید آگهی می شود.